KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17478016
*
nr 1747 8016
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, Bär. Signerad. Olja på pannå, oramad, 8x11 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 20:03:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 09:58:53
1
300 kr
8/12 16:44:53
2
350 kr
8/12 19:58:23
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Läs mer om Lars Tärning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
Läs mer om Lars Tärning
nr 1747 8016
Lars Tärning
(1945-2025), Sverige
Oljemålning, Bär. Signerad. Olja på pannå, oramad, 8x11 cm
Lars Tärning, svensk målare född i Norrköping 1945, död 2025.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/12 09:58:53 | 1 | 300 kr |
| 8/12 16:44:53 | 2 | 350 kr |
| 8/12 19:58:23 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Lars Tärning
Lars Tärning, svensk mÃ¥lare född i Norrköping 1945, död 2025.Läs mer om Lars Tärning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär lars tärning olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



